Milí příznivci Komunitního centra Bétel,

v době, kdy pandemie covid-19 trvá již rok a současná opatření jsou ještě přísnější než kdy dříve, se vám možná stává, že je pro vás těžké najít zajímavý cíl vašich vycházek. Rovněž motivace dětí k procházkám často klesá. Máme pro vás nápad - co využít nařízení vlády k rodinné hře a zjistit, kudy vlastně vedou hranice naší milé Chrastavy?

Vybrali jsme pro vás 36 bodů, (viz. odkaz www.mapy.cz/s/gotorodede) Každý z nich je na hranicích Chrastavy. Na většině bodů je již umístěna cedulka vyrobená dětmi z našich klubů pro školáky a studenty. Na některá místa je označení teprve třeba dodat. Zatím neoznačená místa poznáte z mapy - u názvu bodu, který je již "ocedulkován", je uvedena značka " » " .

Máte dvě možnosti, jak se do hry zapojit.

1. Označit konec katastru vlastní cedulkou

  • vyberte na mapě bod, ke kterému chcete dojít a který ještě není označen, a kontaktujte Marii Justovou (737 110 663), která vám potvrdí, že toto místo je ještě volné, případně poradí, kam by ještě šlo vyrazit.
  • vyrobte doma vlastní cedulku - Grafické zpracování je na každém, ale POZOR cedulka musí obsahovat text: "Tady končí naše veliká Chrastava" a také napište odkaz na další body www.mapy.cz/s/gotorodede Cílem je, aby i náhodným kolemjdoucím bylo jasné, že se jedná o vtipnou cedulku, ne o reálný zákaz vstupu. Rozměr "hraniční" cedulky je A4 a je třeba ji upravit tak, aby vydržela nepřízeň počasí. U označené "hranice" se vyfoťte a fotografii pošlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pokud se chcete při výrobě cedulek inspirovat, můžete se podívat na stránky jbchrastava.cz (zde)

2. Vyrazit na výlet k hranicím Chrastavy Jakýkoli z bodů na mapě, který je již označen, si můžete vybrat jako cíl svého výletu. Úkol je jednoduchý - dojít na místo a najít cedulku. Budeme moc rádi, když nám zároveň pošlete cílovou fotografii. Fotografie budeme umísťovat na naše webové stránky (zde).
Vyznačené hranice obce mohou být pro vás pouze tipem na výlety, ale kdo je soutěživý typ, může se pokusit obejít co nejvíce míst. Ti z vás, kteří nám pošlou nejvíce fotografií, získají od nás poukázku na nákup v Bétel bistru. Hra trvá nejméně do doby, pokud bude platit omezení sportování pouze na území obce, o jejím případném prodloužení vás budeme informovat.

Přejeme vám krásné zážitky při vašich vycházkách po naší velké Chrastavě.

Tým KC Bétel

PS: Pokud zjistíte, že z některého místa "hraniční cedule" zmizela, dejte nám vědět.