Letošní krásné babí léto přímo vyzývá k příjemnému strávení času. V Bételu tradičně vítáme podzim Koktejlem, který se otevřel v sobotu 6.10. v Bételu nejen na zahradě, ale i v domě. V neděli jsme pak pokračovali na Ovčí hoře drakiádou.

 

Sobotní vyrábění podzimních dekorací probíhalo na dvou místech v domě, herna ve druhém patře patřila výrobě papírových draků. Děti i dospělí si mohli odnést vlastnoručně vyrobeného ježečka, svícen, ušít si jablíčko nebo dýni a ozdobit květináč s vřesem. Na jarmarku se daly koupit oblíbené výrobky ze dřeva, ratanu a z ovčí vlny. A také dobroty na zdraví i pro radost. Prodávající přivezli džemy, med, výborná moravská vína, sušená rajčata a jablíčka, také bonbony z různých bylin. Nabídka byla širší, kdo navštívil jarmark, jistě si našel něco, co ho potěšilo. Slunce svítilo a děti si mohly užít jak radostí na dětském hřišti, tak využít dalších hraček na zahradě. Nemohu opomenout zásluhy bistra, jehož zaměstnanci se pilně starali o všechny návštěvníky, aby netrpěli žízní nebo hladem.

Neděle začala slunečně, vyhlídka na odpolední počasí byla příznivá. Po několika letech létali draci velice krásně, vítr je zvedal velmi vysoko. Rodiče s dětmi přišli z Chrastavy, ale i ze vzdálenějších míst. A drakiáda nebyla jen o dracích. Děti si mohly zasoutěžit v několika disciplínách, ve kterých figurovala např. hlávka zelí, mrkev nebo červená řepa. Na ohýnku si hosté mohli opéct buřty, v popelu se pekly brambory. Bistro nechybělo ani na Ovčí hoře a obsluha nabízela horkou polévku, svařené víno, domácí koláče a spoustu dalších oblíbených dobrot.

Slávka Kasalová